ВІДЕОУРОК 8
МОЛИТОВНА БОРОТЬБА ТА НАСЛІДКИ МОЛИТВИ
Матеріали з книги «Благодаті повна»: прочитайте с. 35-36 в тексті, а потім дайте відповіді на запитання (Урок 4 у робочому зошиті, с. 51-52, Урок 5 с. 53).
  1. Свята Тереза Авільська сказала: «Важливо почати молитовну практику з твердого рішення витривати в ній». У цьому вислові є дві чесноти, абсолютно необхідні для зростання в молитві та духовному житті, — дисципліна та витривалість. Необхідність цих двох чеснот також вказує нам на ще щось. Молитва не завжди є легкою. Вона вимагає зусиль. Пункти 2725-28 в ККЦ пояснюють нам, чому це так, і вказують на кілька найбільших перешкод, на які можемо натрапити. Пошукайте відповіді на такі запитання, коли будете читати:
  2. а) Хто є двома ворогами молитви?
  3. б) Як може ментальність «світу цього» проникнути в наше молитовне життя? Чи є якісь виклики, з якими я стикнулася?
  4. Який першочерговий наслідок молитви і як його можна побачити?
  5. В історії з одержимим чоловік спочатку боявся зустрітися з Ісусом. Запитай себе: чи я колись боялася Ісуса? Чого саме я боялася?
  6. Іноді ми неохоче робимо певні зміни у своєму житті. Нам стає комфортно з небажаною поведінкою, а іноді можемо навіть раціоналізувати наші гріхи. Чи ви колись переживали щось подібне до цього у своєму житті? За яких обставин?